OM OSS

UBR AS (Ugelstad Byggrådgivning) er ett mindre bygningsteknisk prosjekteringsfirma lokalisert i Brumunddal. Vi utfører bl.a. prosjektering innen byggeteknikk og arkitektur. Selskapet har flere av de større utbyggerne og entreprenørene i mjøsområdet som sine kunder, i tillegg til rammeavtale om prosjekteringstjenester til en landsdekkende stor boligleverandør.

GODKJENNING

Sentral godkjenning for: UBR AS

Foretaket, med organisasjonsnummer 912104028, er gitt følgende sentrale godkjenning i medhold av plan og bygningsloven av 27. juni 2008 § 22-1 og forskrift om byggesak av 26. mars 2010 nr 488 (SAK10)

  • Kontroll av Brannsikkerhet i tiltaksklasse 2
  • Kontroll av Bygningsfysikk i tiltaksklasse 2
  • Kontroll av Konstruksjonssikkerhet i tiltaksklasse 2
  • Kontroll av Lufttetthet (i nye boliger) i tiltaksklasse 1
  • Kontroll av Våtrom (i boliger) i tiltaksklasse 1
  • Prosjektering av Arkitektur i tiltaksklasse 2
  • Prosjektering av Brannkonsept i tiltaksklasse 2
  • Prosjektering av Bygningsfysikk i tiltaksklasse 2
  • Prosjektering av Geoteknikk i tiltaksklasse 1
  • Prosjektering av Konstruksjonssikkerhet i tiltaksklasse 2
  • Prosjektering av Lydforhold og vibrasjoner i tiltaksklasse 2
  • Prosjektering av Miljøsanering i tiltaksklasse 1
  • Prosjektering av Oppmålingsteknisk prosjektering i tiltaksklasse 2
  • Søker (for alle typer tiltak) i tiltaksklasse 2

Godkjenningen er gyldig til 17.02.2025

 

Ansatte

Øystein Ugelstad

Øystein Ugelstad

Daglig leder / Sivilingeniør

Telefon: 911 24 181
Epost: oystein@ubr-as.no

Linn-Terese Marken Jehansbakken

Linn-Terese Marken Jehansbakken

Stilling: Ingeniør

Telefon: 919 21 613
Epost: linn@ubr-as.no

Kristoffer Løvbakke

Kristoffer Løvbakke

Stilling: Teknisk tegner

Telefon: 408 42 498
Epost: kristoffer@ubr-as.no

Grunde Sørlie

Grunde Sørlie

Stilling: Arkitekt

Telefon: 919 08 904
Epost: grunde@ubr-as.no

Magnus Johansen Fredriksli

Magnus Johansen Fredriksli

Stilling: Ingeniør        

Telefon:410 18 905       
Epost: magnus@ubr-as.no       

Tove Mette Arneberg

Tove Mette Arneberg

Stilling: Byggesaksleder

Telefon: 919 22 178
Epost: tove.mette@ubr-as.no

Kjell Christian Bang Røger

Kjell Christian Bang Røger

Stilling: Fagskoleingeniør       

Telefon: 911 35 573          
Epost: kjell@ubr-as.no

Svend Martin Knutsen

Svend Martin Knutsen

Stilling: Ingeniør               

Telefon: 976 32 320                 
Epost: svend.martin@ubr-as.no              

Terje Skogheim

Terje Skogheim

Stilling: Kontorleder / Arkitekt

Telefon: 996 09 669
Epost: terje@ubr-as.no